صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
بزودي نقدينگي واحد‌هاي صنعتي و توليدي کشور با 600هزار ميليارد ريال تامين مي‌شود
كد خبر : ۹۸۷۰ /  تاریخ :۲۳ شهریور ۱۳۹۴ /  اخبار  /  اخبار اتاق بازرگانی ايميل چاپ
رييس اتاق بازرگاني ايران و عضو شوراي پول و اعتبار با بيان اينکه بايد بدون تنش اقتصادي در جامعه نقدينگي مورد نياز واحد هاي صنعتي و توليدي را تامين کنيم، گفت : بزودي نقدينگي واحد هاي صنعتي و توليدي کشور با 600هزار ميليارد ريال تامين مي شود. به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني مازندران، محسن جلال پور در نشست مشترک…
بزودي نقدينگي واحد‌هاي صنعتي و توليدي کشور با 600هزار ميليارد ريال تامين مي‌شود

رييس اتاق بازرگاني ايران و عضو شوراي پول و اعتبار با بيان اينکه بايد بدون تنش اقتصادي در جامعه نقدينگي مورد نياز واحد هاي صنعتي و توليدي را تامين کنيم، گفت : بزودي نقدينگي واحد هاي صنعتي و توليدي کشور با 600هزار ميليارد ريال تامين مي شود.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني مازندران، محسن جلال پور در نشست مشترک استاندار ، مديران دستگاه‌هاي اجرايي ، تشکل ها و فعالين اقتصادي مازندران با معاونين اتاق ايران و رييسان اتاق هاي سراسر کشور در استانداري مازندران، افزود: با تزريق اين مقدار نقدينگي اشتغال 400هزار نفر از واحد هاي توليدي و صنعتي حفظ و شکوفايي مطلوبي در توليد بوجود مي آيد.

وي با بيان اينکه در حال حاضر وضعيت برخي از بانک هاي کشور بدتر از واحد هاي صنعتي و توليدي است، خاطر نشان کرد: 25درصد از منابع پولي کشور در صندوق ها و بانک هايي سپرده گذاري شده است که اين موسسات مالي حسابي در بانک مرکزي ندارند.
وي با تاکيد بر اين نکته که بايد در سامانه نظام بانکي به درستي عمل کنيم تا اقتصاد کشور به ريل اصلي خود بازگشت کند، ادامه داد: مشارکت بخش خصوصي تنها راه حل نجات اقتصاد ايران است و اين مقوله در دولت تدبير و اميد به درستي درک شد.

جلال پور شرايط امروز اقتصاد ايران را بسيار پيچيده توصيف کرد و در عين حال گفت: امروز اميدواري خوبي در کشور بوجود آمده است بطوريکه شاهد پذيرش هيات هاي مختلف اقتصادي و سرمايه گذاري خارجي هستيم.

وي با بيان اينکه شرايط بازگشت اقتصاد ايران به ريل درست رونق اقتصادي و توليدي بوجود آمده است، ادامه داد: بايد در بازگشت از راه به اشتباه طي شده سال هاي پس از انقلاب اسلامي را با تحمل و همکاري بين مديران و مردم را که دولت تدبير و اميد به آن رسيده را برگرديم.
وي به درآمد 800ميليارد دلاري فروش نفت و خصوصي سازي در دولت نهم و دهم اشاره و گفت: نتيجه اين درآمد بدهي سنگين و تحويل کارگاهي متروکه با بيش از400هزار ميليارد تومان پروژه هاي نيمه تمام براي دولت يازدهم است.

رييس اتاق بازرگاني ايران تصريح کرد: امروز دانشگاهيان براي انجام تحقيقات بايد پشت در مديران واحد هاي صنعتي و توليدي قرار بگيرند و نتايج تحقيقات را در جامعه عملياتي کنند.

گفتني است؛ در اين نشست با حضور استاندار مازندران و رييس اتاق بازرگاني ايران از تلاش هاي غلامرضا عشريه و موسي وفاييان، رييسان سابق و اسبق اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي مازندران با اهداي لوح، تقدير شد.


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS