صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
استاندار در رأس هيأت اقتصادي-نمايشگاهي مازندران به قزاقستان سفر کرد
كد خبر : ۹۷۰۳ /  تاریخ :۲۹ تیر ۱۳۹۴ /  اخبار  /  اخبار اتاق بازرگانی ايميل چاپ
ربيع فلاح جلودار استاندار مازندران در رأس هيأت اقتصادي - نمايشگاهي براي افتتاح نمايشگاه اختصاصي جمهوري اسلامي ايران در بندر آکتائو از فرودگاه بين المللي دشت ناز ساري به جمهوري قزاقستان سفر کرد. رييس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي مازندران در اين ارتباط طي گفتگويي از جمهوري قزاقستان به عنوان کشور مهم هدف صادراتي استان ياد کرد و توسعه…
استاندار در رأس هيأت اقتصادي-نمايشگاهي مازندران به قزاقستان سفر کرد
ربيع فلاح جلودار استاندار مازندران در رأس هيأت اقتصادي - نمايشگاهي براي افتتاح نمايشگاه اختصاصي جمهوري اسلامي ايران در بندر آکتائو  از فرودگاه  بين المللي دشت ناز ساري به جمهوري قزاقستان سفر کرد.

رييس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي مازندران در اين ارتباط طي گفتگويي از جمهوري قزاقستان به عنوان کشور مهم هدف صادراتي استان ياد کرد و توسعه مناسبات با آن را مهم برشمرد.

عبداله مهاجر دارابي با اشاره به اينکه نمايشگاه اختصاصي جمهوري اسلامي ايران در استان مانگستائو جمهوري قزاقستان برگزار مي شود، درباره فلسفه اين نمايشگاه با بيان اينکه اين استان از استان هاي مهم قزاقستان است، افزود: در پي سفر سال گذشته استاندار مانگستائو به مازندران، برپايي نمايشگاه اختصاصي جمهوري اسلامي ايران در آکتائو در اين سفر کليد خورد.

وي با بيان اينکه بازديد از قابليت هاي استان مازندران از سوي استاندار مانگستائو سبب شد تا پيشنهاد و درخواست برپايي نمايشگاه اختصاصي در قزاقستان داده شود، افزايش ارتباط بين بازرگانان مازندران و قزاقستان را از جمله اهداف برپايي نمايشگاه بيان کرد و گفت: اين نمايشگاه در 30 تيرماه سال جاري با حضور استاندار مازندران به عنوان نماينده جمهوري اسلامي ايران در قزاقستان افتتاح مي شود.

مهاجر با اشاره به اينکه نمايشگاه تا دوم مردادماه در مانگستائو ادامه دارد، در خصوص شرکت هاي شرکت کننده استان در اين نمايشگاه عنوان کرد: در اين نمايشگاه 13 غرفه به متراژ حدود 200 متر مربع در قالب پاويون به شرکت هاي استان مازندران اختصاص داده شده است و بعضي از غرفه ها به تنهايي 40متر را در اختيار دارند.

وي با بيان اينکه در اين نمايشگاه سعي شده تا توانمندي اقتصادي استان را حفظ کنيم، تصريح کرد: از اين رو تلاش شد تا شرکت هايي با برندهاي معتبر در آن شرکت کنند.

رئيس اتاق بازرگاني مازندران همچنين با اشاره به اينکه حمل و نقل دريايي راهي براي کاهش هزينه هاي تجاري است، از ارتباط تجاري با بندر آکتائو از طريق بندر اميرآباد خبر داد و گفت: در اين بخش نيز مي توانيم از ظرفيت بنادر منطقه بهره بريم.

وي با عنوان اينکه قزاقستان يکي از توليدکنندگان برتر و با کيفيت گندم است و بيش از 10 ميليون تن گندم مازاد بر مصرف دارد، يادآور شد: تلاش داريم تا گندم مورد نياز کشور را از طريق بنادر مازندران وارد کنيم.

رئيس اتاق بازرگاني مازندران با بيان اينکه افتتاح اين نمايشگاه به دست استاندار مازندران به عنوان نماينده دولت صورت مي گيرد، تصريح کرد: اين نمايشگاه براي جمهوري اسلامي ايران تعريف شده و استاندار مازندران به عنوان نماينده جمهوري اسلامي ايران آن را افتتاح مي کند که نشان دهنده قابليت استان است.

رئيس اتاق بازرگاني مازندران، با بيان اينکه، برخي مديران اقتصادي، فعالان اقتصادي و تجاري نيز در سفر 5 روزه استاندار را همراهي مي کنند به مبادلات مازندران و قزاقستان اشاره کرد و يادآور شد: سيمان، عمده صادرات استان به اين کشور را تشکيل مي دهد و  اداوات کشاورزي، مصالح ساختماني از ديگر نيازمندي هاي قزاقستان است.

مهاجر ، قابليت هاي گمرکي مازندران و قزاقستان و  ارتباط مناسبت بين دولت ها را از جمله مزاياي توسعه مناسبات با اين کشور بيان کرد و گفت: با توجه به اشتراکات مذهبي و فرهنگي، قزاقستان يکي ازکشورهاي مهم و هدف صادراتي مازندران است.


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS