صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
باز هم کتابخانه ای دیگر برای ساری از طرف مردم ساری
كد خبر : ۶۷۹۴ /  تاریخ :۰۱ اسفند ۱۳۹۲ /  اخبار  /  اخبار فرهنگی ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر :کتابخانه سازی در ساری کلید خورد، حسین اسلامی رئیس هیأت مدیره کانون خیّرین کتابخانه ساز مازندران خبرهای خوبی در این زمینه دارد. اسلامی گفت که ما در اواسط سال 92 انجمن خیرین کتابخانه ساز مازندران را تشکیل دادیم. برای چند ماه تا پایان سال 92 تعهّد کردیم حداقل یکصد و هفتاد میلیارد ریال از نیکوکاران عرصه ی…
باز هم کتابخانه ای دیگر برای ساری از طرف مردم ساری
پایگاه خبری خزر :کتابخانه سازی در ساری کلید خورد، حسین اسلامی رئیس هیأت مدیره کانون خیّرین کتابخانه ساز مازندران خبرهای خوبی در این زمینه دارد. اسلامی گفت که ما در اواسط سال 92 انجمن خیرین کتابخانه ساز مازندران را تشکیل دادیم. برای چند ماه تا پایان سال 92 تعهّد کردیم حداقل یکصد و هفتاد میلیارد ریال از نیکوکاران عرصه ی فرهنگی به شکل منقول و غیر منقول جذب کنیم. ما برای ساری سقف بیست میلیارد ریال کمک به امر کتابخانه سازی را معین کردیم. ولی تا کنون بیش از چهل میلیارد ریال جذب کردیم. ساری بعد از دو هزار سال فقط دو باب کتابخانه داشت ، و امروز یک باب کتابخانه با مساحت هفتهزار متر مربع در میدان فرح آباد با بودجه ملّی در دست احداث است ، این کتابخانه عنوان کتابخانه مرکزی مازندران را دارد.
در دیماه امسال آقای مهندس کمال قایخلو، ساخت یک کتابخانه در بولوار فرح آباد را تقبل کرد، سند زمین را که بیش از ده میلیارد ریال ارزش دارد در دفتر خانه انتقال داد. وقف برای کتابخانه شد و در حال ساخت حدود هزار و پانصد متر بنا برای این کتابخانه است.
در هفته جاری خانواده محترم مرحوم حاج علی اکبر علیپور وارد این عرصه شدند. حسین اسلامی در مراسم روز هفتم در گذشت نیکوکار ساروی گفت که ما خدا را شاکریم که بازاری ساروی هم اهل عرفان و ادب بود و خانواده اش در همان راه و رسم حاجی علی اکبر علیپور گام برداشتند ، همسر محترم آقای علیپور زمینی را در محله ی شاه زاده حسین ساری وقف برای کتابخانه نمودند و بچه های مرحوم علیپور مشغول ساخت و ساز شدند که حداکثر تا یکسال دیگر کتابخانه عمومی حاج علی اکبر علیپور آماده بهره برداری می شود. در نشستی که عصر روز چهارشنبه 30/11/92 در امامزاده شاه زاده حسین ساری با حضور حسین اسلامی، شهردار عبوری و آقایان سعید حجاریان و مهندس مدینه و پرویز شعبانی و سردار شمشیربند و آقای پیری و سید محّمد میری و دکتر احمدی و مهندس حمید فرازنه معاون شهرداری در حضور خانواده محترم مرحوم علیپور برگزار گردید ، اعضای محترم شورای شهر و شهردار ساری آقای عبوری، ضمن تشکر و قدردانی از خاندان نیکوکار علیپور که در امر مدرسه سازی و مسجد سازی و تکیه سازی و ... پیشگام بودند و هم اکنون در امر کتابخانه سازی هم به میدان آمدند قول همکاری و حتی همیاری هم دادند. حسین اسلامی گفت که آقای حاج احمد علی مفیدی هم رسماً و کتباً به انجمن خیرین کتابخانه ساز ساری اعلام کرد که صد در صد ساخت یک کتابخانه در یکی از پارکهای ساری را متعهّد می شوند. آقای مفیدی از کارآفرینان موفق ساروی هستند.
حسین اسلامی در ادامه گفتند، آقای مهندس علی حجازی شهردار قبلی ساری در بولوار کشاورز متعهد به ساختن یک کتابخانه به نام حضرت زهرا ( س) شدند که زمین آن آماده تحویل و در مراحل پایانی تغییر کاربری است که آقای مهندس تاکامی معاون شهر سازی مازندران که مدیر عامل خیرین مدرسه ساز ساری هستند پیگیر و مسوول انجام آن میباشند .
حسین اسلامی افزود آقای سیادتی که مدت چهل سال است در انگلستان زندگی می کنند و وصی مرحوم علیپور هستند در این نشست با حضور همسرشان خانم رعنا سالمی اعلام کردند که تا سقف پنچ میلیارد ریال از محّل ارثیه پدر خانم رعنا سالمی که سال گذشته به رحمت خدا رفتند در سال 93 برای ساختن یک کتابخانه در ساری آمادگی دارند.
حسین اسلامی در خاتمه افزود که هم اکنون یک کتابخانه عمومی که باز هم با همت خیّرین است در محله بالادزا در حال ساختن است. حسین اسلامی در پایان اعلام کرد که همانند همین نهضت در بابل و آمل و بابلسر و چالوس و لمراسک و بهشهر داریم که متعاقباً این حضور پر معنای مازندرانیها را عرضه ی کتابخانه سازی اعلام خواهد کرد. او گفت که تردید ندارد، مازندران و مازندرانیها آنجا که عرصه ی شعور و معرفیت و ادب و فرهنگ و حفظ تمامیت ارضی ایران و کیان تشیع است تمام قد حاضر هستند.


نظرات  

 
-1 سالار نیسون
کتابخانه ساخته می شود؛ لطفا به دنبال کتاب خوان باشید...............
 
 
-1 مسلم
آقای سر دبیر تیتر خبرت شک بر انگیز است انگار ایران پر از کتابخانه شده یا سرانه کتابخانه در ساری بالا است یا مخالف صد در صدی فرهنگ وقفی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 
 
0 ارش
تمام مراکز استان فرهنگسرا دارند ساری از نعمت آن محروم است کتابخانه ها را به صورت مجموعه های فرهنگی طراحی کنند
 

اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS