صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
برگزاری نمایشگاه کتاب بر اساس منوال، مربوط به مرکز استان است و نمی‌توان در شهر دیگری برگزار کرد
كد خبر : ۶۶۵۸ /  تاریخ :۱۴ بهمن ۱۳۹۲ /  اخبار  /  اخبار فرهنگی ايميل چاپ
پایگاه خبری شمال پرس:نماینده ولی فقیه در مازندران، با اشاره به کمبود استان در زمینه جایگاه برگزاری نمایشگاه افزود: ما در استان جایگاه استاندارد برای برگزاری نمایشگاه کتاب نداریم و مسولین برای این امر مهم باید هرچه زودتر تدابیری بیاندیشند .آیت الله نورالله طبرسی پیش از ظهر یکشنبه در آئین افتتاح دهمین نمایشگاه سراسری کتاب در مجتمع وفاییان واقع در…
برگزاری نمایشگاه  کتاب بر اساس منوال، مربوط به مرکز استان است و نمی‌توان در شهر دیگری برگزار کرد
پایگاه خبری شمال پرس:نماینده ولی فقیه در مازندران، با اشاره به کمبود استان در زمینه جایگاه برگزاری نمایشگاه افزود: ما در استان جایگاه استاندارد برای برگزاری نمایشگاه کتاب نداریم و مسولین برای این امر مهم باید هرچه زودتر تدابیری بیاندیشند .
آیت الله نورالله طبرسی پیش از ظهر یکشنبه در آئین افتتاح دهمین نمایشگاه سراسری کتاب در مجتمع  وفاییان واقع در کیلومتر 7 جاده  ساری - نکا افزود: برگزاری این نمایشگاه بر اساس منوال، مربوط به مرکز استان است و نمی‌توان در شهر دیگری از استان مبادرت به برگزاری نمایشگاه کتاب کرد.
آیت الله طبرسیˈ  افزود : امسال به لحاظ برگزاری اینگونه رویدادها سال پرباری را پشت سر گذاشته ایم.
وی از برگزاری یادواره 10هزار شهید مازندرانی به عنوان یکی از مهم ترین رویداد های فرهنگی یاد کرد ادامه داد: آزادی و استقلال ایران اسلامی مرهون خون شهدا است.
امام جمعه ساری همچنین برگزاری دهمین نمایشگاه کتاب مازندران را از رویدادهای با اهمیت و پرمخاطب دانست و گفت : حضور ناشران کشوری در هوای سرد این استان جای تقدیر دارد.
وی به زمان 10 روزه برگزاری نمایشگاه کتاب مازندران اشاره کرد و افزود : ثمرات این رویداد می تواند فواید بسیاری را در دراز مدت نصیب شهروندان کند.
وی تاکید کرد: کتاب باغهایی برای علما و دانشمندان است  و این باغها برای کسب و کار نیستند بلکه برای معرفت یابی و کسب دانش هستند.
وی با اشاره به اینکه بهترین داستان سرا و قصه گو کتاب است گفت: هیچ گاه انسان از خواندن کتاب پشیمان نمی شود .
نماینده ولی فقیه در استان افزود : اگر دنیا جوان شده و آگاه است به سبب دود چراغی است که دانشمندان و پیران گذشته برای حفظ میراث گذشتگان خورده اند.
وی با تاکید بر اینکه انقلاب ما انقلاب مادی نیست بلکه انقلاب فرهنگی است افزود : انقلاب امام  انقلاب کلام بود، انقلاب اسلامی در مقابل گلوله گل داشت و پیروزی خون بر شمشیر بود.
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت : وجود عالمان بزرگی همچون آیت الله بروجردی، آیت الله کوهستانی، امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب و صدها دانشمند و فقیه از سرمایه های معنوی کشور هستند و بدون کتاب هرگز وجود چنین نعمت هایی امکان پذیر نبود.
طبرسی همچنین به بارش برف در روزهای اخیر در استان مازندران و سرمای هوا اشاره کرد و اظهار داشت : این وضعیت مشکلات زیادی را در غرب مازندران پدید آورده است که مسوولان باید برای رفع آن همت کنند.
دهمین نمایشگاه کتاب مازندران با شرکت 400 ناشر نمونه کشوری و به نمایش گذاشتن 40 هزار عنوان کتاب در کیلومتر هفت جاده ساری به نکا فعالیتش را آغاز کرد.

اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS