صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
میثاق ما عدل است/ مردم ثبات امنیت و زندگی آرام می‌خواهند
كد خبر : ۳۸۰۴ /  تاریخ :۱۳ خرداد ۱۳۹۲ /  اخبار  /  اخبار ستاد روحانی ايميل چاپ
عضو شورایعالی امنیت ملی با بیان اینکه ملت ایران از جنگ نمی‌ترسد و در برابر دشمن ایستاده است، در عین حال تأکید کرد: نباید کاری کنیم که بهانه به دشمن می‌دهد.حجت‌الاسلام حسن روحانی که در جریان نخستین سفر انتخاباتی خود به اهواز در نشستی با نخبگان و عشایر خوزستانی سخن می‌گفت، با اشاره به فداکاری و ایثارو حضور قومیت‌های مختلف…
میثاق ما عدل است/ مردم ثبات امنیت و زندگی آرام می‌خواهند
عضو شورایعالی امنیت ملی با بیان اینکه ملت ایران از جنگ نمی‌ترسد و در برابر دشمن ایستاده است، در عین حال تأکید کرد: نباید کاری کنیم که بهانه به دشمن می‌دهد.حجت‌الاسلام حسن روحانی که در جریان نخستین سفر انتخاباتی خود به اهواز در نشستی با نخبگان و عشایر خوزستانی سخن می‌گفت، با اشاره به فداکاری و ایثار و حضور قومیت‌های مختلف در این استان اظهار داشت: اگر بخواهیم به فارس و عرب و بختیاری با فاصله نگاه کنیم، کفران نعمت الهی است.

وی تصریح کرد: خوشحالیم که خوزستان قهرمان ما گلستانی از انواع گل‌های زیبا دارد و از همه گل‌هایش بوی عطر به مشام می‌رسد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با اشاره به ایام سالگرد ارتحال امام (ره) با بیان اینکه همه زندگی‌ام به عشق امام گذشت و خواهد گذشت، گفت: اینکه من لقب «امام» را برای بنیانگذار جمهوری اسلامی برگزیده‌ام و به مردم پیشنهاد کردم، یک الهام الهی بود.

روحانی ادامه داد: برای استفاده از لفظ امام، نه کسی به من گفته بود و نه با کسی مشورت کرده بودم و وقتی در مراسم وفات فرزند امام (ره) حضور یافتم، خطاب به مردم گفتم که تقدیم اسماعیلش در راه خداوند، آخرین امتحان الهی برای آیت‌الله خمینی است و در نتیجه لقب امام شایسته ایشان است و اعلام کردم از این به بعد از لقب امام خمینی استفاده کنیم.

وی با طرح این پرسش که مردم ما از 24 خرداد چه می‌ خواهند؟ گفت: مردم ما ثبات امنیت و زندگی آرام می‌ خواهند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سفر نوروزی خود به استان خوزستان، به درددل‌های یکی از اهالی این استان با خود اشاره کرد و گفت: آن فرد به من گفت کاری نکنید که باز هم در این سرزمین شاهد جنگ و درگیری باشیم و باید بگذاریم این سرزمین آرامش داشته باشد.

روحانی افزود: البته معنای حرف این هموطن عزیز این نیست که مردم ما از جنگ می‌ترسند بلکه غیرت‌مردانی هستند که اگر دشمن حرکتی کند ایستادگی می‌کنند اما ما نباید کاری کنیم که بهانه به دشمن بدهیم.

وی با بیان اینکه جنگ و جهاد افتخار دارد اما آثار و تبعات آن را نیز می‌دانم، تأکید کرد: مردم آرامش و امنیت و رشد می ‌خواهند تا وقتی به کشورهای همسایه سفر می‌کنند، سرشان را پایین نیاندازند.

روحانی ادامه داد: ما ایرانی و تمام اقوام زیر چتر اسلام و ایرانیم و به مسلمان بودن و ایرانی بودن‌مان افتخار می‌کنم و مفتخریم به اینکه از عشایر و اقوام مختلف هستیم و این تنوع را نعمت و زیبایی می‌دانیم.

این کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری همچنین گفت: مردم ما در عمل عدل می‌ خواهند، نه در شعار؛ چون کشور ایران متعلق به تمام افراد ایرانی است.

روحانی در جواب صحبت‌های یکی از عشایر حاضر در جلسه در مورد مظلوم واقع شدن بختیاری‌ها و اعراب خوزستان گفت: پیمان من با شما این باشد که میثاق ما عدل است و عدل است و عدل.

وی ادامه داد: من حقوق شهروندی را تدوین و تبدیل به سند و قانون در مجلس شورای اسلامی خواهم کرد که در آن حقوق شهروندی، تمام مردم ایران دارای حقوق برابر و مساوی شهروندی خواهند بود.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک در پایان خاطر نشان کرد: در دولت تدبیر و امید، اقتصاد ایران و اخلاق در این سرزمین احیا خواهد شد؛ چون باید دروغ و دورویی از این سرزمین رخت بربندد و البته با کشورهای جهان تعامل سازنده داشته باشیم.

* دیدار روحانی با آیت‌الله جزایری

ستاد انتخاباتی روحانی همچنین از دیدار این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری با آیت‌الله جزایری امام جمعه اهواز و نماینده ولی فقیه در استان خوزستان خبر داد.

آیت‌الله جزایری در این دیدار که امروز دوشنبه پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر انجام شد، با اشاره به سابقه فعالیت‌های روحانی قبل و بعد از انقلاب، گفت: آقای روحانی قبل از انقلاب به عنوان روحانی جوان و مجاهد، مدافع امام و انقلاب اسلامی بودند و بعد از انقلاب هم همچنان در خط امام و رهبری حرکت کرده‌اند.

وی به حضور فعال روحانی در جنگ تحمیلی به خصوص در استان خوزستان اشاره کرد و افزود: انسان‌های با اراده قوی و ایمان خوب می‌توانستند در آن دوران استقامت کنند و آقای روحانی یکی از این چهره‌ها بود که هرگز مواضع و خدمات ایشان را در جبهه‌های جنگ فراموش نمی‌کنیم.

امام جمعه اهواز با اشاره به اینکه آقای روحانی از چهره‌های نزدیک به مقام معظم رهبری هستند و رهبری به ایشان لطف و محبت دارند، اظهار کرد:‌ با ویژگی‌هایی که نام بردم، آقای روحانی برای حضور در عرصه انتخابات فرد مناسبی هستند.

وی ادامه داد: ایشان سوابق و خدمات درخشانی دارند و می‌توانند در میدان خطیر ریاست‌ جمهوری وارد عرصه شوند و امیدواریم خداوند به ایشان تفضل بفرمایند.

آیت‌الله جزایری با بیان اینکه حضور در این عرصه برای آقای روحانی یک تکلیف است و در بقیه مراحل مردم انتخاب خواهند کرد، گفت: آقای روحانی به عنوان یک روحانی خدمتگزار به تکلیف خود عمل کرده‌اند و امیدواریم در عرصه‌های مختلف موفق باشند.

حجت‌الاسلام حسن روحانی نیز در این دیدار با اشاره به سوابق آیت‌الله جزایری به عنوان عالم مبارز فداکار در خط نهضت اسلامی و امام (ره) قبل از انقلاب، گفت: آیت‌الله جزایری در خطه حساس خوزستان در دوران جنگ وظایف سنگینی بر عهده داشتند و فعالیت‌های ایشان برای همه محرز و مبرهن است.

وی در پایان اعلام کرد: بعد از پیروزی انقلاب چندین بار به دعوت آیت‌الله جزایری در سال‌های 58 به خوزستان و ملاقات ایشان آمدم، همچنین در ایام دفاع مقدس نیز بسیار خدمت ایشان می‌رسیدم.


آخرين اخبار

RSS