صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
خداحافظ سرباز وطن !
كد خبر : ۱۱۳۸۱ /  تاریخ :۱۶ دی ۱۳۹۸ /  مقالات  /  مقالات ايميل چاپ
طی چند روز گذشته کشور ما ایران ، شاهد از دست دادن یکی از بزرگترین ، نام آور ترین و شجاع ترین ، دلیر ترین و مبارز ترین سرداران خود از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون بود. قاسم سلیمانی رفت ... قاسم سلیمانی با همه خوبیها و اندیشه‌های اسلامی و وطن پرستانه خود رفت و داغی تا همیشه تاریخ بر دل…
خداحافظ سرباز وطن !
طی چند روز گذشته کشور ما ایران ، شاهد از دست دادن یکی از بزرگترین ، نام آور ترین و شجاع ترین ، دلیر ترین و مبارز ترین سرداران خود از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون بود.
قاسم سلیمانی رفت ...
قاسم سلیمانی با همه خوبیها و اندیشه‌های اسلامی و وطن پرستانه خود رفت و داغی تا همیشه تاریخ بر دل همه مردم وطن پرست ایران گذاشت .
سلیمانی از روزهای ابتدای جنگ ردای سربازی پوشید و تا آخرین لحظه این ردا را بر تن داشت ،  وی قطعاً یکی از نام آور ترین مدافعان مرزهای ایران است که تا همیشه تاریخ در آسمان ایران اسلامی تلالو می کند.
او هیچگاه پشت میز نشین نبود ، هیچگاه کت و شلوار اتو کشیده نپوشید و همواره با لباس سربازی تا آخرین لحظه از مرزهای جمهوری اسلامی ایران مراقبت کرد و شاید اینها یکی از ده ها دلیل ماندگاری او باشد.
تشییع این بزرگمردِ بی همتا  ، بی نظیر بود و نشانه ای از عمق دلبستگی مردم ایران به این سردار رشید بود و شاید درس عبرتی باشد برای همه مسئولان کشورمان که یاد بگیرند برای ماندگاری در تاریخ می بایست از خود و از ظواهر دنیا دوری کنند ، قول و عملشان یکی باشد ، گوش به فرمان ولی زمان باشند و از یاد نبرند که برای خدمت آمده اند نه خصومت ، برای همدلی آمده اند نه تفرقه.
فرزندان سلیمانی دور از وطن و در کشورهای بیگانه گذران عمر نمی کنند ، حساب های چند میلیاردی از او به جای نمانده است ، خانه های آنچنانی در بالای شهر تهران نداشت و همواره یک سرباز فداکار بود و سرباز ماند و با افتخار شهید شد .
مانند او  زیاد بودند کسانی که کت و شلوار پوش شدند ، پا در عرصه سیاست گذاشتند ،  بالانشین شهر شدند ، فعالیت اقتصادی کردند ، دکتر شدند ،  کاندیدای انتخابات گشتند  و...  ، مسلماً هر کدام از این افراو به سرزمینشان وفادار بوده و خواهند بود اما چیزی که سلیمانی را متمایز کرده و در دل مردم جا داده ، دوری از ظواهر دنیوی است ،  سادگی است و حفظ روحیه جهادی و حق طلبی است.
عروج زیبا و به یاد ماندنی سلیمانی توسط شیطان بزرگ آمریکا عمق عداوت و کینه دشمنان این مرز و بوم را  نشان می دهد ، کسانی که حتی پس از مرگش از تهدید دست نمیکشند و در شبکه‌های اجتماعی ساخته و پرداخته خود که برای نفوذ فرهنگ غربی در میان مردم کشورهای مختلف به وجود آورده‌اند عقاید و عکسش را برنمی‌تابند ، و در حالی که فریاد دموکراسی و آزادی بیان سر می دهند صفحات مجازی را می بندند تا نشان دهند و فریاد آنها برای آزادی بیان فقط دستمایه ای است برای به سخره گرفتن کشورهای دیگر ،  برای استمرار سلطه طلبی خود برای تجاوز به کورهای دیگر و آزادی بیان برای آنها تنها دستمایه‌ی است برای شرارت بیشتر .
سلیمانی رفت...
با وداعی جاودانه در تاریخ ایران ، با همراهی بی نظیر مردم هسته از بی تدبیری ها و این درسی باید باشد برای همه آنهایی که ماندند ، برای همه کسانی که در سنگر خدمت در صف اول ایستاده است برای همه کسانی که ردای خدمت بر تن دارند و  باید بدانند و یاد بگیرند که خدمت چیزی جز صداقت ،  دوری  از هوای نفسانی ،  دوری از  مال اندوزی نیست و اگر سلیمانی در تاریخ ایران زمین ماندگار شد تنها به علت سادگی و بی آلایشی و روح پاک و منزه ای است که از نعمات خداوند بوده و باید سرلوحه ای باشد برای همه ما تا در زندگی با تعیین خطوط قرمز از آنها نگذریم خطوطی مانند رشادت ،  مردانگی ،  ایستادگی ،  فرمانبری از ولی فقیه،  دیانت و....
عبدالله سعیدی کیاسری
مدیر مسول خزر پرس


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS