صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
اي امام رئوف ....
كد خبر : ۱۱۳۲۴ /  تاریخ :۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ /  مقالات  /  مقالات ايميل چاپ
  هواي صحن و سراي امام رئوف دل مي برد از شيفتگان و يقين بدانيد هر كجا كه باشيد كافيست دلتان هواي مشهد الرضا كند، آنگا شما هم زائرش خواهيد بود. از هر كجاي عالم كه قدمي در مسير حضرتش برداريد بي ترديد در زمره خادمينش محسوب مي شويد.پس از رحلت توليت فقيد آستان قدس رضوي حضرت آيت الله واعظ…
اي امام رئوف ....

 

هواي صحن و سراي امام رئوف دل مي برد از شيفتگان و يقين بدانيد هر كجا كه باشيد كافيست دلتان هواي مشهد الرضا كند، آنگا شما هم زائرش خواهيد بود. از هر كجاي عالم كه قدمي در مسير حضرتش برداريد بي ترديد در زمره خادمينش محسوب مي شويد.
پس از رحلت توليت فقيد آستان قدس رضوي حضرت آيت الله واعظ طبسي و انتصاب حجت الاسلام رئيسي، مقام عظماي ولايت در حكم ايشان تصريح نمودند كه خدمات آستان قدس رضوي بايد گستره جغرافيايي همه ايران و جهان اسلام را در بر گيرد و ضوابط اجرايي آن مشخص گردد.
هم چنين يكي ديگر از نكاتي كه مقام معظم رهبري بر آن تاكيد نمودند گسترش خدمت به ضعفا و نيازمندان مي باشد.
بر همين اساس در گام نخست تشكيل دفاتر نمايندگي آستان قدس رضوي در همه استانها و شهرستانها در دستور كار قرار گرفت. با افتتاح و راه‌اندازی دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌ها بستر رشد و توسعه در تمامی زمینه‌ها از جمله فرهنگی و اجتماعي فراهم شد تا با برنامه‌ریزی‌های انجام شده آستان قدس رضوی از طرح‌های عمرانی و آبادسازی استان‌های دیگر کشور عزیزمان حمایت کند.
تاسيس دفاتر نمايندگي استاني گامي مهم در مسير تحقق دو موضوع مورد تاكيد رهبر انقلاب يعني خدمت به مستضعفان و فراهم نمودن زمينه بهره گيري معنوي تمام ايرانيان مشتاق بود كه بحمدالله به خوبي برداشته شد و مقدمات كار به خوبي فراهم گرديد و زمينه مشاركت همه ايرانيان به ويژه خيرين را مهيا نمود.
نمايندگي آستان قدس رضوي در استان مازندران نيز در سال 95 تاسيس شد و به تبع آن تاكنون در اغلب شهرستانها نيز دفتر نمايندگي داير گرديد.
اكنون ديگر هر فردي در هر جاي مازندران كه ساكن باشد و دلش پر مي كشد براي خدمت و زيارت بارگاه ملكوتي امام رئوف، مي تواند ضمن ثبت نام در طرح خادمياري، هر توانمندي و ظرفيتي كه دارد را در همان شهر و روستاي خود به نام حضرت ثامن الحجج (ع) ارائه دهد و از اين طريق خادم حضرتش گردد و در آينده اي نزديك نيز به عنوان خادميار در حرم امام رضا (ع) به آرزوي ديرينه اش دست يابد. حالا خيراني كه دل در گرو اهل بيت عصمت و طهارت دارند و سالهاست كه مال و ثروت خود را در مسير ولايت و امامت انفاق مي كنند، مي توانند در شهر و ديار خود به نام سلطان توس در امور خيريه مشاركت نمايند.
در همين مدت زمان كمتر از دوسال نيز انواع خدمات در حوزه هاي عمراني، بهداشت و درمان، حمايت و توجه به محرومان، ساماندهی خادمیاران، فراهم آوردن شرایط تشرف به حرم مطهر رضوی برای زیارت اولی‌ها، فرهنگي ، مذهبي و اجتماعي توسط نمايندگي آستان قدس رضوي در مازندران صورت گرفته كه بي ترديد روز به روز بر حجم اين خدمات و گستردگي آنها افزوده خواهد شد.
همچنين در راستاي سياست هاي جديد آستان قدس رضوي، درآمدهاي حاصل از موقوفات و نذورات مردمي در همان استان و شهر و در جهت توانمندسازي محرومان هزينه خواهد شد كه اين موضوع نيز بسيار حائز اهميت و راهگشا خواهد بود و نياز است تا همه مردم و بويژه خيرين گرامي نمايندگي استان مازندران را ياري نمايند.
براي اينكه شما هم در زمره خادمين امام مهرباني ها و خوبي ها باشيد و سعادت دنيا و عقباي خود را تضمين نماييد كافيست به دفاتر نمايندگي آستان قدس رضوي در شهرستانهاي خود مراجعه نموده و خادم آستان حضرتش گرديد. ترديد نكنيد كه زان پس تغيير را در زندگي تان حس خواهيد نمود.
هر قطعه از آینه کاری حرم می تواند نماد یک زائر باشد که خود را از روشنی سرشار می کند و هم انعکاس دهنده نور می شود و از هم افزایی این انوار، جهان روشن می شود. اهل نظری با اشاره به این آینه کاری ها می گفت، آینه ها یکدیگر را مزاحم نمی شمارند. بلکه، به هم افزایی می رسند و اهل معنا نیز در زیارت حرم هرگز به دنبال خلوتی حرم نیستند بلکه از قضا شلوغی را می پسندند، چون می دانند خداوند دوستان خود را در میان خلق مخفی کرده است چنان که معادن طلا را در میان خاک.
پس هر كجا آينه اي باشد ياد حرم كن و خود را زائر و خادمش بدان و اين فيض عظيم را مغتنم شمار و دست بر سينه بگذار و زمزمه كن:
اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى عَلِىِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الاِمامِ التَّقِىِّ النَّقِىِّ وَحُجَّتِکَ عَلى مَنْ فَوْقَ الاَرْضِ وَمَنْ تَحْتَ الثَّرى الصِّدّیقِ الشَّهیدِ صَلوةً کَثیرَةً تآمَّةً زاکِیَةً مُتَواصِلَةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَةً کَاَفْضَلِ ما صَلَّیْتَ عَلى اَحَدٍ مِنْ اَوْلِیآئِک

* مسئول روابط عمومي آستان قدس رضوي در مازندران

 


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS