صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
در استقبال از سفیر وحانی به مازندران/مهمترین کارویژه مهندس اسلامی برای توسعه استان مازندران چیست؟
كد خبر : ۱۱۲۷۶ /  تاریخ :۱۶ آبان ۱۳۹۶ /  مقالات  /  مقالات ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : بالاخره پس از گمانه زنی های مختلف هیات محترم وزیران به #مهندس_محمد_اسلامی، اصفهانی ' 61 ساله ' برای تصدی استانداری مازندران رای اعتماد داد و ایشان را برای ایفای رسالتی خطیر به یکی از استان های مهم کشور مامور کرد. استانی که دوبار به دکتر روحانی اعتماد کرد و رای قابل توجهی به او داد. بررسی…
در استقبال از  سفیر وحانی به مازندران/مهمترین کارویژه مهندس اسلامی برای توسعه استان مازندران چیست؟
پایگاه خبری خزر : بالاخره پس از گمانه زنی های مختلف هیات محترم وزیران به #مهندس_محمد_اسلامی، اصفهانی ' 61 ساله ' برای تصدی استانداری مازندران رای اعتماد داد و ایشان را برای ایفای رسالتی خطیر به یکی از استان های مهم کشور مامور کرد. استانی که دوبار به دکتر روحانی اعتماد کرد و رای قابل توجهی به او داد.
بررسی سوابق تخصصی ، اجتماعی و مدیریتی مهندس اسلامی نشان از #توان_اجرایی و حرفه ای ایشان در #سطح_ملی دارد و بدون شک اشراف این مدیر توانمند بر حوزه های مختلف برای توسعه استان حرکت آفرین و امید بخش می باشد.
مهندس اسلامی در کنار فعالیت های آموزشی، پژوهشی، صنعتی و اجرایی در آخرین سمت #دبیر_ستاد_توسعه_سواحل_مکران بوده است که  تجربه مدیریتی ذیقیمتی برای اقدامات مشابه در #سواحل_استان_مازندران خواهد بود.
به اعتقاد این قلم دولت برای توسعه استان مازندران یک گام اساسی برداشت و با انتخاب استانداری آینده نگر زمینه رشد و تعالی استان مازندران رابه نحو احسن تدبیر نمود که از این بابت از آقای #دکتر_روحانی رییس جمهور محترم سپاسگزاریم.
مهندس محمد اسلامی دارای سوابق ارزشی و انقلابی، مدیری متخصص و با سوابق حرفه ای، چهره ای معتدل، ملی و فراجناحی یک فرصت برای تحول برای استان مازندران است بشرطی که با #همگرایی حامی اش باشیم و با مناقشات سیاسی سد راهش نشویم.
نگارنده با دو پرسش کلیدی در استقبال از #سفیر_دولت_تدبیر_و_امید_به_مازندران بر این باور است که :
خواسته های ما مازندرانی ها از ایشان بجای انتظارات محلی، #مطالبات_ملی_و_کلان باشد و مهمترین #کار‌ویژه مدیریت ارشد استان را باید اجماع سازی کنشگران توسعه و گروه های مرجع برای رشد و تعالی استان دانست.
اگر بخواهیم به تنهایی از استاندار انتظار معجزه داشته باشیم و هریک از ما بدنبال تحصیل منافع شهری و رقابت جناحی باشیم، نتیحه ای حاصل نخواهد شد بلکه همه کسانی که دل در گروه توسعه استان دارند تصمیمات کارشناسی را مبنای قضاوت و انتظارات خویش قرار دهند و باهمدلی و همصدایی پشتیبان استاندار جدید باشیم.
اما سمت دیگر این وجیزه متوجه مهندس اسلامی  می باشد. وی مسوولیت استانی را پذیرفته که طیف وسعیی ازظرفیت ها و مزیت‌ها، مشکلات و چالش ها را در بر گرفته است و قطعا جناب ایشان اطلاعات لازم را درباره استان از مراحع مختلف کسب نموده وبا دستی پر وارده استان شده است.
ستان سه میلیونی دیارعلویان با برخورداری ازتاریخ و تمدن گرانسنگ، مردمی انقلابی و شهید پرور، دیندار و مهمان نواز، مواهب طبیعی ارزشمند خدادادی نظیر دریا ، جنگل و اراضی حاصلخیز کشاورزی، موقیعت های کم نظیر گردشگری همجواری با پایتخت، همسایگی با کشورهای حاشیه دریای خزر و اتصال به کریدور حمل و نقل شمال جنوب دارای پتانسیل بسیار خوبی برای پیشرفت می باشد.
البته این استان مثل سایر نقاط کشور با مشکلات و چالش های زیست محیطی، بیکاری جوانان ، عدم مهار آب ، پروژه های نیمه تمام عمرانی، رکود واحدهای تولیدی و صنعتی و متاسفاته روند رو به تزاید ناهنجاری های اجتماعی مواجه می باشد.
به باور نگارنده #استاندار_جدید_مازندران می‌تواند با سوابق و تجربیاتی که دارد برای مسائل مختلف استان چاره اندیشی نماید و با دیپلماسی عمومی به روند توسعه در استان شتاب بخشد.
#ملی_سازی_مسائل_استان، تمرکز روی طرح های محرک توسعه، اهتمام به آمایش سرزمین، توجه ویژه به مسئله صادرات در راستای اقتصاد مقاومتی، گسترش روابط بین الملل، ایجاد صنایع دریایی، پیگیری برای احداث خط آهن ساحلی، بهبودفضای کسب و کار، جذاب سازی سرمایه گذاری و بر طرف ساختن موانع اداری و اجتماعی آن، رونق تولید، افزایش درآمد عمومی استان ، افزایش سهم مازندران از اعتبارات ملی،  #مدیریت_منابع_آبی، #مدیریت_پسماند_و_حفظ_محیط‌زیست، توجه بایسته و همه جانبه به مسائل مدیریت شهری و عمران روستایی و مدیریت مسائل اجتماعی از مهمترین  کارویژه های پیش روی استاندار جدید در چارچوب اسناد بالادستی و  برنامه ششم توسعه است.

آنچه که اشاره گردید نیازمند مدیریت و تدبیر استاندار و مشارکت و همکاری ائمه جمعه، نمایندگان مجلس، نخبگان حوزوی و دانشگاهی، دستگاه های اجرایی، بخش خصوصی، شوراها، تشکل های مردم ، فعالان سیاسی و اجتماعی، رسانه های گروهی با وحدت گفتمانی و همدلی و سختکوشی میسر است.
" #کایری " یکی از با ارزش ترین مختصات فرهنگ بومی مازندران در تعاون و امور اجتماعی است. در آستانه ' 14 آبان ' #روز_مازندران برای ساختن و آبادانی زادبوم همدل و همراه شویم و به تصمیم دولت احترام گذاشته استقبال شایسته ای از سفیردکتر روحانی بنماییم  و یا علی گویان برای بر طرف کردن مشکلات بکوشیم .
/ایرج نیاز آذری

اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS