صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
آیا حواسمان به ساری هست ؟
كد خبر : ۱۱۱۲۰ /  تاریخ :۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ /  مقالات  /  مقالات ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : نشانه های زیادی وجود دارد که به ما میگوید حواسمان زیاد به ساری نیست. ساری را دوست داریم. ولی حواسمان به این نیست که ساری دارد مثله میشود. یعنی دارند گوش و بینی و انگشتانش را قطع میکنند. علاوه بر جداسازی های اخیر و عوارض ناشی از آن، جدیدا زمزمه هایی مبنی بر جدایی غرب استان…
آیا حواسمان به ساری هست ؟

پایگاه خبری خزر : نشانه های زیادی وجود دارد که به ما میگوید حواسمان زیاد به ساری نیست. ساری را دوست داریم. ولی حواسمان به این نیست که ساری دارد مثله میشود. یعنی دارند گوش و بینی و انگشتانش را قطع میکنند.
علاوه بر جداسازی های اخیر و عوارض ناشی از آن، جدیدا زمزمه هایی مبنی بر جدایی غرب استان نیز به گوش میخورد. در ابتدای سال ۱۳۹۶ پیامک پخش کردند که وزیر محترم کشور از موافقت دولت با تاسیس استان ساحلی که از نور تا رامسر را شامل میشود خبر داده است. هیچ مسئولی رنگ رخسارش عوض نشد، کسی ناراحت نشد، کسی شایعه سازی را تقبیح نکرد تا اینکه نماینده محترم مردم شریف نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی پشت تریبون مجلس با حرارت و سوز از آقای روحانی درخواست کرد که در سفرشان به مازندران حتما به غرب استان بروند و به درخواست مردم منطقه برای تاسیس استان جدیدی که از مازندران منفک خواهد شد پاسخ مثبت بدهند. باز هم از شرق استان صدای مخالفت یا اخمی شنیده و دیده نشد. همه دیدیم که دکتر روحانی به مازندران آمد و با رایزنی و مطالبه گری مسولین و نماینده محترم مردم در مجلس به نوشهر رفت و در آن جلسه با شکوه مردم شعار دادند" به همت روحانی مازندران غربی تاسیس باید گردد" و باز هم چهره ای بر افروخته نشد و واکنشی از ساری و مسولان ساروی مشاهده نگردید. وقتی عرض کردم شورای شهر بیش از مهندس یک ذهن مشرف و دغدغه مند و دلسوز میخواهد منظورم این بود که بسیاری از مسائل از جمله موضوع مظلومیت ساری و بسیاری از مسائل دیگر که در سایر نوشته هایم به آنها اشاره کرده ام بیش از هرچیز حضور موثر و تمام وقت و اشراف و تحلیلگری درست و بهنگام مسائل در شورا را میطلبد که در این خصوص کارنامه ها زیاد درخشان نیست.
شهرستان ساری زمانی خیلی وسیع تر از امروز بود و مرکز استانی بود که از مینودشت تا رامسر را شامل میشد. نخبگان ساروی مسولیت چندانی در مراکز تصمیم گیری استان ندارند و شاید به همین خاطر است که در سطح استانی هم میخواهند مازندران را مثله کنند تا بشود استان کوچکی از گلوگاه تا محمودآباد با مرکز استانی کوچکتر و محدودتر از گذشته و بعد هم در درون استان کوچک باقیمانده از مازندران بزرگ و ساری با شکوه معارضان و رقبایی خواهد داشت که مرکزیت ساری را هم آرام آرام تضعیف میکنند. این مظلومیت ساری متولیان دلسوز مشرف به امور میخواهد.
از نمایندگان محترم مردم شریف ساری در مجلس شورای اسلامی استدعا دارم با ایفای نقش فعال و با حرارتی چندین برابر آنچه نماینده محترم نوشهر و چالوس در طرح موضوع تاسیس استان منفک شده از مازندران از خود نشان دادند در همان تریبون با موضوع مخالفت سر سختانه نشان دهند.
از مسئولین اجرایی محترم استان به ویژه جناب آقای دکتر فلاح استاندار محترم میخواهم به وظیفه قانونی خود در صیانت از جایگاه استان در کشور و جایگاه ساری در استان عمل کنند.
از مردم شریف ساری استدعا دارم حواسشان به ساری مظلوم باشد. ساری کوچک شده و استان کوچک شده مازندران و مرکز استان کوچکی که دانشگاه مادرش در بابلسر واقع است و مرکز مخابراتش در بابل و فرودگاهش در میاندرود خیلی زیبنده ساری نیست.
بخشی از اشکال کار در اینست که در مواقع حساس انتخابات مشارکت موثر نداشته ایم،و تعداد ساروی های تصمیم گیر در مراجع تصمیم گیری کم اند و بعد هم از نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر مطالبه گری نکرده ایم.
حواسمان به ساری مظلوم و عزیز باشد. الان موقع تصمیم گیری است.

منصور نیستانی


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS