صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
مدیران شهرداری ها می توانند اعضای موفقی برای شوراها باشند
كد خبر : ۱۱۰۱۷ /  تاریخ :۰۴ بهمن ۱۳۹۵ /  مقالات  /  مقالات ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : این روزها در محافل عمومی شهر ساری بحث داوطلب شدن تعدادی از مدیران شهرداری برای انتخابات شورای آینده مطرح است که در ارتباط با این موضوع ، سوألی که ذهن شهروندان را به خود مشغول کرده اینست که آیا مدیران متخصص و متعهد شهرداری می توانند عضوی موفق برای شوراها باشند . صاحب قلم به مدد…
مدیران شهرداری ها می توانند اعضای موفقی برای شوراها باشند

پایگاه خبری خزر : این روزها در محافل عمومی شهر ساری بحث داوطلب شدن تعدادی از مدیران شهرداری برای انتخابات شورای آینده مطرح است که در ارتباط با این موضوع ، سوألی که ذهن شهروندان را به خود مشغول کرده اینست که آیا مدیران متخصص و متعهد شهرداری می توانند عضوی موفق برای شوراها باشند .

صاحب قلم به مدد شناخت کافی از شوراها و عملکرد اعضاء و مدیران شهرداری ، اعتقاد بر این دارد که مدیران شهرداری ها می توانند اعضای موفقی برای شوراها در خدمت به مردم باشند .

برای تصدیق این ادعا اشاره می شود که پاکدستی طی یکصد سال گذشته مدیران شهری که کمتر مدیری تخلف مالی داشته خود بیانگر تعهد و وجدان کاری و سلامت مالی مدیران این نهاد است ؛ طی یک قرن گذشته تاکنون حتی یک مدیر از شهرداری ساری و معاونین و مدیران ارشد مرکز استان به جرم اختلاس مالی و سوء استفاده های آنچنانی دستگیر و پرونده در محاکم قضایی نداشته است .

زمانیکه طی 5 دوره ، دو شهردار ساری از سوی شورای نگهبان و مردم ساری و میاندورد و دستگاههای نظارتی تعیین صلاحیت می شوند برگ زرینی در عملکرد مدیران شهری در خدمت به شهر و شهروندان به ثبت می رسد و حضور یکی از شهرداران اسبق ساری در جایگاه هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ، تصدیقی روشن بر ادعای نگارنده است .

مولفه ای که مدیران شهرداری ها را نسبت به دیگر داوطلبین شوراها ، برتر نشان می دهد ، تجربه حضور در نهادهای شهرداری و مرتبط با شهرداری همچون شوراها است که می تواند امتیاز آشنایی کامل نسبت به قوانین شوراها و شهرداری ها را برای این مدیران نسبت به سایر داوطلبان متمایز سازد .

مدیران شهرداری نسبت به امورات اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی شهر و شهروندان اشراف دارند و پرسنل شهرداری ها نیز به دلیل تعصبات اداری به بدنه شهرداری ، همکاری لازم را با این مدیران خواهند داشت .

مدیران شهرداری چون به آینده شهرداری  وشورای شهر و شهروندان وفادار هستند همواره به آینده ای برتر می اندیشند .

شهرداری ساری همواره رجال پرور و مدیر پرور در مازندران و کشور بوده و بسیاری از معاونین شهرداری در شهرهای مختلف استان ، شهردارانی موفق و مدیر کل دفتر امور شهری و روستایی استانداری نیز بوده اند و حضور این مدیران در شورای آینده شهر ساری را می توان بستری برای ارتقاء جایگاه شورای شهر ساری دانست .

در اثبات این موضوع یکی از شهرداران موفق کشور مدعی بوده که در شهرداری ساری می توان بین مدیران لااقل 10 شهردار مقتدر تحویل کشور داده شود .

اگر نگاهی به موفقیت شهرداران ساری در تاریخ این شهر بیندازیم در می یابیم علت اصلی موفقیت آنها در فعالیت و همکاری مدیران کارآمد و زیرمجموعه شهرداری بوده و در بیان کلی باید خاطر نشان ساخت که مدیران خوشنام شهرداری قطعاً می توانند برای آینده شورا و شهر ساری مفید واقع شوند.

/شعبان وفایی نژاد


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS