صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
مهاجر:بخش معدن مظلوم واقع شده است
كد خبر : ۱۰۵۹۳ /  تاریخ :۳۱ مرداد ۱۳۹۵ /  اخبار  /  اخبار اتاق بازرگانی ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : رئيس اتاق بازرگاني مازندران با تأکيد بر لزوم حمايت از بخش معادن گفت: متأسفانه اين بخش مظلوم واقع‌شده است درحالي‌که فرصت اشتغال‌زايي زيادي دارند. عبداله مهاجر در دوازدهمين جلسه کميسيون تخصصي صنعت و معدن اتاق به منظور بررسي مشکلات بخش معدن اتاق در سالن کنفرانس اتاق ، افزود: بخشي از مشکلات معدن در حوزه جنگل و…
مهاجر:بخش معدن مظلوم واقع شده است

پایگاه خبری خزر : رئيس اتاق بازرگاني مازندران با تأکيد بر لزوم حمايت از بخش معادن گفت: متأسفانه اين بخش مظلوم واقع‌شده است درحالي‌که فرصت اشتغال‌زايي زيادي دارند.

عبداله مهاجر در دوازدهمين جلسه کميسيون تخصصي صنعت و معدن اتاق به منظور بررسي مشکلات بخش معدن اتاق در سالن کنفرانس اتاق ، افزود: بخشي از مشکلات معدن در حوزه جنگل و منابع طبيعي بود و بخش ديگري از دغدغه‌ها مربوط به حوزه محيط‌زيست بوده است.

وي ادامه داد: بخش معدن در استان مظلوم بوده اين درحالي‌که است که فرصت اشتغال‌زايي زيادي دارد و با توجه به آن مي‌توان اهداف اقتصاد مقاومتي را محقق کرد.

وي بابيان اينکه اولين چيزي که براي حوزه معدن مهم است محيط‌زيست است، گفت: محيط‌زيست هم براي ما و هم براي آيندگان حائز اهميت است و بايد به آن توجه اساسي شود.

مهاجر بر لزوم تعريف مکانيزمي براي حل مشکلات فراروي معدن تأکيد کرد و گفت: محيط‌زيست بايد تدبير اساسي براي حل مسائل به خرج دهند و کميته‌اي مناسب و مرتبط تشکيل شود و براي ارائه تسهيلات به معدن کاران نيز بايد در شوراي گفتگو راهکار و ارائه طريق شود تا از اين بخش حمايت‌هاي لازم صورت گيرد.

 معادن مازندران « کوه فروشي» مي کنند

 مديرکل حفاظت محيط‌زيست مازندران هم در اين نشست، بابيان اينکه معادن استان به فراروي توجهي ندارند گفت: در استان معدن نداريم بلکه کوه فروشي مي کنيم.

ناصر مهردادي ظهر بر لزوم تجهيز معادن به فناوري‌هاي پيشرفته در بخش معدن، حفظ و حراست از محيط‌زيست را امري لازم بيان کرد و گفت: در استان مازندران شرايط بي‌نظيري را شاهد هستيم و تمامي مناطق چهارگانه زيست‌محيطي در استان وجود دارد.

وي بابيان اينکه آيندگان نيز حق حيات دارند، تصريح کرد: بالاي 95 درصد از استعلام‌هايي که از محيط‌زيست مي‌شود پاسخ مثبت داده مي‌شود و اگر 30 درصد اين استعلام‌ها عملياتي شود مازندران مي‌تواند در کشور پيشرو باشد.

مديرکل حفاظت محيط‌زيست مازندران با اظهار اينکه چرا رودخانه‌هاي ما زلال نيست، گفت: سنگ‌شکن‌ها و معادن در بسياري از مناطق سبب مي‌شود تا رودخانه‌ها زلال نباشد و هدف اين است که رودخانه‌ها عاري از آلودگي و زلال باشند و بايد بخش‌هاي مختلف در اين زمينه همکاري داشته باشند.

مهردادي بابيان اينکه محيط‌زيست دنبال سياسي نيست، يادآور شد: هدف محيط‌زيست اين است که مسائل فراروي آن رفع شود و تمايل نداريم تا واحدي را تعطيل کنيم.

مديرکل حفاظت محيط‌زيست مازندران با اظهار اينکه معدن نيز بخشي از مؤلفه اقتصاد مقاومتي را تشکيل مي‌دهد، بيان کرد: نظام‌مهندسي معدن بازوي محيط‌زيست است و بايد به اين دستگاه کمک کند.

وي بر لزوم ساماندهي و رفع مشکلات معادن تأکيد کرد و گفت: با فناوري مناسب مي‌توان بسياري از مشکلات را حل کرد.

مهردادي شمار واحدهاي معدني فعال را در هراز 38 واحد اعلام کرد و گفت: اگر اين واحدها مجوز زيست‌محيطي داشته باشند از آنان حمايت خواهيم کرد اما اکنون برخي از واحدهاي معدني مجوزهاي زيست‌محيطي ندارند و بايد نسبت دريافت مجوز اقدام کنند.

 

حسن اسماعيل‌زاده عضو هيأت‌مديره انجمن صنعت و معدن مازندران نيز در اين جلسه، گفت: تخصيص وام‌هاي کم‌بهره را براي خريد تجهيزات مدرن در بخش معادن لازم است.

وي با اشاره به آلودگي‌هايي که در بخش معدن وجود دارد گفت: بايد با متخلفان که منجر به آلودگي محيط‌زيست مي‌شوند، برخورد جدي و قاطع صورت گيرد


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS