صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
راه اندازی دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی در بابل
كد خبر : ۱۰۱۱۳ /  تاریخ :۱۱ دی ۱۳۹۴ /  اخبار  /  اخبار اتاق بازرگانی ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : محمدتقی عباس‌پور در آیین افتتاحیه دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی این شهرستان، ایجاد اتاق بازرگانی در بابل را زمینه توسعه اقتصادی برشمرد و اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف اتاق بازرگانی تأمین امنیت اقتصادی، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و جذب سرمایه‌گذاران است. فرماندار بابل با اشاره به اینکه باید زمینه توسعه صادرات در بابل فراهم شود، تصریح…
راه اندازی دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی در بابل
پایگاه خبری خزر : محمدتقی عباس‌پور  در آیین افتتاحیه دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی این شهرستان، ایجاد اتاق بازرگانی در بابل را زمینه توسعه اقتصادی برشمرد و اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف اتاق بازرگانی تأمین امنیت اقتصادی، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و جذب سرمایه‌گذاران است.

فرماندار بابل با اشاره به اینکه باید زمینه توسعه صادرات در بابل فراهم شود، تصریح کرد: برای دستیابی به این مهم مشاوره دادن به فعالان اقتصادی و تسهیل کردن امور مربوط به سرمایه‌گذاران در همه عرصه‎های اقتصادی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در ادامه این مراسم عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران نیز اظهار کرد: مرحوم شفیع‎زاده در سال 1310 به فکر خانه تجارت در بابل افتاد به همین منظور زمینی را وقف این موضوع کرد که بعدها اسناد آن گم شد تا اینکه هفت سال قبل اسنادی به دست احدی‌نژاد مدیر وقت بازرگانی رسید که با پیگیری انجام شده این زمین اخذ و برای ایجاد دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی در بابل در نظر گرفته شد.

شمس‌علی هادی‌زاده‌معلم با اشاره به اینکه در شهرستان آمل و نوشهر دفتر نمایندگی و در ساری اتاق بازرگانی مستقر است، افزود: با وقف زمین توسط مرحوم شفیع‌زاده آپارتمانی با دو و نیم واحد از ساختمان توکل به این امر اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: اگر نتوانیم توسعه را برای این شهر رقم بزنیم نباید به فکر رفع دغدغه اشتغال باشیم، به همین منظور اتاق بازرگانی باید برای نسل جوان باشد.

هادی‌زاده‌معلم گفت: همه جوانانی که با ورود به عرصه تجارت و تولید قصد کمک به اقتصاد جامعه را دارند باید در این اتاق سهیم باشند.

نماینده مردم بابل در مجلس نیز در این مراسم بیان کرد: در اقتصاد توحیدمدار مقاومتی درون‌زا نباید چشم امید به خارج داشت، آنها نه تنها مشکل را حل نمی‌کنند بلکه همیشه با ما در ستیز خواهند بود.

وی گفت: در عرصه صنعت، معدن و تجارت اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی نقش مهمی به عهده دارند که باید به سمت طراز توسعه اقتصادی حرکت و به صادرات بیشتر توجه کنیم.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناصری با اشاره به اینکه بابل کانال ارتباطی صادرات و واردات مازندران بود، افزود: با وجود زمین‌های کشاورزی و صنعت در منطقه مازندران ننگ‌آور است که ماشین‌آلات میلیاردی، انگور فرانسوی و کالای آرایشی وارد کنیم.

نماینده دیگر مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نیروی انسانی کارآمد یکی از مهم‌ترین مؤلفه توسعه هر کشور و منطقه‌ای بوده که شهرستان بابل از آن برخوردار است، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی رسیدن به این باور که ما می‌توانیم، حتی رهبر انقلاب در اهمیت رکن اقتصاد نام ستاد اقتصاد مقاومتی را به فرماندهی اقتصاد مقاومتی تغییر دادند.

حسین نیازآذری با اشاره به اهمیت نقش سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: استقرار اتاق تعاون در بابل در آینده نزدیک در دستور کار قرار می‌گیرد.


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS