صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل

 

کلاردشت مهد فرهنگ و دارای تمدنی ارزشمند است
كد خبر : ۲۱۴۸ /  تاریخ :۲۸ شهریور ۱۳۹۱ /  اخبار  /  ساير اخبار ايميل چاپ
پایگاه خبری شمال پرس:نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی در پایان اولین جشنواره غذا در دانشگاه گلدشت کلاردشت طی سخنانی با اشاره به این موضوع که امروز با حضور در این جشنواره بابت این همه هنر و زیبایی لذت بردم گفت: همه اینها نشان از این دارد که کلاردشت مهد فرهنگ و تمدن است و جلوه های…
کلاردشت مهد فرهنگ و دارای تمدنی ارزشمند است

پایگاه خبری شمال پرس:نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی در پایان اولین جشنواره غذا در دانشگاه گلدشت کلاردشت طی سخنانی با اشاره به این موضوع که امروز با حضور در این جشنواره بابت این همه هنر و زیبایی لذت بردم گفت: همه اینها نشان از این دارد که کلاردشت مهد فرهنگ و تمدن است و جلوه های ارزشمند فرهنگی را می توان در هنر دست و آثار هنری موجود در غرفه های این جشنواره دید.

قاسم احمدی لاشکی اظهار داشت: با بازدیدی که از غرفه ها داشتم درک کردم که با حداقل امکانات چنین جشنواره ای را انجام دادید و چقدر زیبا بود که در  حاشیه جشنواره غذا در قالب غرفه های مختلف، هنر فرش کلاردشت ، ادوات و وسایل قدیم کار و زندگی را به نمایش گذاشتید که جذابیت خاصی داشت.

وي افزود: درست است که بعنوان نماینده شما در خانه ملت خدمتگذارتان هستم ولی این را از ته دل می گویم که بعنوان یک شهروند مایه افتخارم بود که این همه زیبایی و هنر را دیدم و لذت بردم .کسانیکه از راه های دور آمدند و فقط گردشگری کلاردشت را می شناختند این فرهنگ غنی مردم کلاردشت زیبا و بزرگ را لمس کردند.

ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مردم نشان دادند که از اینچنین جشنواره هایی استقبال می کنند و برایشان لذتبخش است و به این جهت است که به مسوولین بخش و شهر کلاردشت اعلام می کنم که جشنواره هایی اینچنینی که در راستای حفظ و اعتلای فرهنگ اصیل است و هنر و ذوق در آن نمایان می شود را حمایت کنند و خودم نیز شخصا در کنار شما هستم.

احمدی لاشکی خاطرنشان كرد: امروز جشنواره غذا در کنار دستپخت خوب و حرفه ای هنرمندان آشپز، هنرهای دیگری را هم در کنار خود آورد و هر مراجعه کننده ای باب تمایل و علاقه اش از فضای جشنواره بهره برد، موسیقی محلی که در این برنامه اجرا شد برای نسل قدیم خاطره انگیز و برای نسل جدید هم جالب و هم لذتبخش است.

عضو هیئت رییسه کمیته آموزش پزشکی و آموزش عالی با اشاره به اينكه کلاردشت پتانسیل برگزاری برنامه های اینچنینی را دارد اظهار داشت: مسوولین کلاردشت با مردم همراهی کنند تا بیش از پیش شاهد اجرای برنامه های اینچنینی باشیم، برگزاری برنامه های بومی و محلی در روستاهای کلاردشت بیشتر شود تا نسل جدید از فرهنگ و تمدن غنی این دیار نا آشنا نماند.

دبیر فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در جشنواره هایی مثل جشنواره غذای کلاردشت در کنار رقابت، رفاقت و تلاش برای فرهنگسازی را شاهد هستیم که خود این مسئله نیز زیباست و باعث نشاط می شود و پویایی را به همراه دارد.

نماینده معین مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی وضعیت  کنده کاریهای معابر کلاردشت را حاصل اقدامات و عملیات گازرسانی عنوان كرد و بيان داشت: مسافرین عزیز از دیدن این وضعیت متعجب شدند که باید از آنان عذرخواهی کرد و لازم می دانم توضیح دهم که بعلت گازرسانی است و 3 تیم در حال کار هستند و در این زمینه تمام تلاشم را خواهم داشت تا بومیان آسیب نبینند و بزودی کلاردشت را گازدار ببینیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پايان افزود: کلاردشت را باید با توجه به تاریخ و فرهنگش ببینیم و برای مردم با صفا و عزیزش که خواسته شان توسعه و آبادانی بیشتر است تلاش های در خور شان داشته باشیم.


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS