صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل

 

باید به سطحی برسیم که یک فرهنگی ما دنبال شغل دوم نرود
كد خبر : ۱۱۱۶۹ /  تاریخ :۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ /  اخبار  /  اخبار ستاد رییسی ايميل چاپ
اجتماع بزرگ فرهنگیان در حمایت از حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری با حضور پرشور فرهنگیان در مجتمع فرهنگی سرچشمه برگزار شد. به گزارش رجانیوز؛ اهم قسمت های سخنان ایشان در اجتماع فرهنگیان بدین شرح است: توفیقی است که در شب میلاد حضرت ولی عصر(عج) منجی بشریت در اجتماع عظیم و نورانی با حضور همه فرهنگیان حضور داشته…
باید به سطحی برسیم که یک فرهنگی ما دنبال شغل دوم نرود
اجتماع بزرگ فرهنگیان در حمایت از حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری با حضور پرشور فرهنگیان در مجتمع فرهنگی سرچشمه برگزار شد.

 به گزارش رجانیوز؛ اهم قسمت های سخنان ایشان در اجتماع فرهنگیان بدین شرح است:

توفیقی است که در شب میلاد حضرت ولی عصر(عج) منجی بشریت در اجتماع عظیم و نورانی با حضور همه فرهنگیان حضور داشته باشم.
نیمه شعبان شب تولد انسان کامل است،  کمال انسان به شناخت انسان کامل و پیروی از اوست.
امروز اعتقاد و باور همه با این است که این عالم محضر خداست و تمام احوال ما در محضر اوست،  بهترین حال در این عالم،  حال حجت اوست.
امروز کسانی که منتظر حضرت هستند باید به ارتقای اخلاق و عمل صالح بپردازند.
جامعه ما و انقلاب اسلامی و جانشین به حق امام عصر،  جامعه ما را به خدا و عدالت اجتماعی خوانده است، این جامعه به لطف خدا در سال 57 با تلاش مردم گام اول یعنی نفی استبداد را برداشت.
رأی مردم در جمهوری اسلامی صبغه تشریفاتی ندارد و یک حقیقت است، برای یک انسان سالک غایت آن است که به یک مرحله فرهیختگی برسد.
به انجام رساندن این غایت،  آموزش و پرورش کشور است که نقش موثری در جامعه سازی قرآنی دارد.
این نیازمند یک سازوکار است،  فرهنگیان نه به عنوان یک گرامیداشت روز معلم بلکه یک حقیقت و مجموعه اثرگذار در نسل آینده کشور و شاکله فکری و فرهنگی کودکان و نوجوانان
باید به سطحی برسیم که فرهنگی ما دنبال شغل دوم نرود
کسی که معلمی و آینده سازی را بر همه مشاغل دیگر ترجیح داده به جای هر کسبی، باید قانون‌گذاران و دولت در جهت اینکه فرهنگی ما بی مشکل و دغدغه یک زندگی در شان داشته باشد، کمک کنند.
نباید هیچکس به خاطر محروم بودن، محروم از آموزش و پرورش باشد. جامعه باید زمینه رشد او را فراهم کند و عدالت آموزشی ایجاب می‌کند که محرومان از آموزش‌های استاندارد محروم نباشند.
دولت باید مساعدت کند تا فضای آموزشی برای همه فراهم شود طوری که محرومان برای دستیابی به علم و دانش احساس کمبود نداشته باشند.
ما حقیقتا معتقدیم که فرهنگی ما نباید دغدغه معیشتی داشته باشد چه برسد به اینکه برخی صندوقی که هرکدام از فرهنگیان ۸ تا ۱۰ میلیون سهم دارند، مجموعه ثروت او را مجموعه اختصاصی خود کنند.
باید به سطحی برسیم که فرهنگی ما دنبال شغل دوم نرود.
سند ۲۰۳۰ بومی‌سازی نشده و با سند ملی ما سنخیت ندارد
پدر دولت کار و کرامت قبل هرچیز حفظ کرامت معلمان اولویت دارد. حفظ شان برای هرکسی یک وظیفه است.
اگر به مقررات کاملا عمل می‌شد دغدغه نداشتیم.
دوره حرف‌درمانی سپری شده و میدان، میدان اقدام و عمل است و فرهنگیان باید احساس کنند اتفاقی افتاده است.
از دولت توقع دارند این حرف‌ها به اقدام تبدیل شود، بودجه و قانون و سند همیشه هست اما باید تغییری ایجاد شود.
یکی از صاحب‌نظران در کتب درسی بدون تردید معلمان هستند. بدون نظرخواهی از آن‌ها نمی‌شود نسخه نوشت. مهم‌ترین نکته به حساب آوردن فرهنگیان در تصمیم‌گیری کشور است.
سند ۲۰۳۰ بومی‌سازی نشده و با سند ملی ما سنخیت ندارد. یکباره یک سند می‌آید که با سند مصوب بومی و ملی ما تضاد دارد. این یعنی سند تحول آموزش و پرورش را در گرو یک سند گذاشته‌ایم که هنوز در مراجع قانونی به تصویب نرسیده است.
حقوق شهروندی این است که یک فرهنگی برای وام ازدواج فرزندش دچار دغدغه نباشد. مشکل ما رونمایی از حقوق شهروندی نیست، امروز میدان اقدام و عمل است .

آخرين اخبار

RSS