صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل

 

رئیسی: با حرف درمانی نمی توان کشور را پیش برد/رقیب دولت عملکرد چهار ساله خود او است
كد خبر : ۱۱۱۱۳ /  تاریخ :۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ /  اخبار  /  اخبار ستاد رییسی ايميل چاپ
مطابق آنچه اعلام شده بود، نخستین همایش مردمی حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در سالن شهدای هفتم تیر با حضور پرشکوه مردم تهران برگزار و دقایقی پیش به پایان رسید. سکوهای سالن از ساعتی قبل از شروع مراسم پیش پر شده بود . جمعیت حاضر در سالن شعار می‎دادند:«حسین حسین شعار ماست؛ رئیسی افتخار ماست»، «ابراهیم بت‎شکن بت…
مطابق آنچه اعلام شده بود، نخستین همایش مردمی حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در سالن شهدای هفتم تیر با حضور پرشکوه مردم تهران برگزار و دقایقی پیش به پایان رسید.

 سکوهای سالن از ساعتی قبل از شروع مراسم پیش پر شده بود . جمعیت حاضر در سالن شعار می‎دادند:«حسین حسین شعار ماست؛ رئیسی افتخار ماست»، «ابراهیم بت‎شکن بت فساد رو بشکن»، «این همه لشگر آمده، به عشق رهبر آمده»، «رئیسی جان حمایت، هم کار و هم کرامت» و...

 پیش از آغاز سخنرانی مراسم پهلوانی به مناسبت ولادت امام حسین(ع) برگزار گردید و  پس از آن  صلوات خاصه امام رضا در فضای سالن طنین انداز شد.

حجت الاسلام رئیسی پس از حضور در جایگاه گفت  امروز این میزان از ثروت و سرمایه ها و نیروی انسانی کارآمد متراکم آیا جا دارد که ما تردید کنیم که این ملت توانایی گره گشایی از مشکلات کشور را دارد؟ باید نگاه به مردم را تغییر داد و آن را واقعی کرد.

 وی افزود: امروز 40 درصد از نیروهای تحصیل کرده و 30 درصد جوانان کشور ما بیکار هستند ،  آیا باید این وضعیت ادامه پیدا کند و نگاه ما به دست بیگانگان باشد یا باید متکی بر همین امکانات داخلی و احیای ظرفیتهای موجود مشکلات را به دست ملت و با مدیریتی قوی ، مقتدر و جهادی حل کنیم.

 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: امروز در صنایع پایین دست پتروشیمی می توان ظرفیت را از دو میلیون تن به 12 میلیون تن افزایش داد و متناسب با آن فرصت اشتغال را افزایش داد.

 وی در خصوص مسکن مهر گفت: امید مردم را با تعطیلی مسکن مهر ناامید کردند؟ چرا تعطیل کردند؟ باید به مردم پاسخ بدهند ، هر سال از دولت 6 درصد مسکن مهر رشد داشته در صورتی که می توان در سال اول دولت بعدی مسکن مهر تحویل مردم شود.

رئیسی در ادامه عنوان کرد: سوال این است چرا 500 هزار جوانان در صف وام ازدواج باشند اما چند نفر که جز کارآفرینان نیستند چرا باید وام سه هزار میلیاردی و 5 هزار میلیاردی بگیرند؟ چرا باید مشتری های بدحساب بانک ها وام های کلان بگیرند؟

 وی افزود: رقیب دولت عملکرد چهارساله خود اوست سخن ما مساله این حزب و آن گروه و دسته سیاسی فققط نیست بحث آن است که چرا بعد از 38 سال نظام اداری کشور طراز نظام اداری نظام اسلامی نیست؟ چرا نظام اقتصادی کشور در برابر تحریم ها ، تهدیدها دربرابر افسارگسختگی های دشمن بتواند ایستادگی کند؟ چرا این نظام اقتصادی ایجاد نشده است؟

رئیسی ادامه داد: برای فساد قبل از هر کس باید رئیس دولت مدعی باشد، قبل از هرکس مدیران کشور مدعی فساد باشند. هر کس امروز دولت را از فساد مطلع کند باید از او تشکر کرد. دولت باید از افشای فساد استقبال کند نه اینکه از فساد در این کشور و افرادمتخلف حمایت بشود.

 وی درباره بحث عدالت اجتماعی با بیان اینکه فاصله طبقاتی زیبنده نظام اسلامی نیست، گفت: یکی شکم سیر ، یکی شکم گرسنه ؛ این زیبنده است؟

 این کاندیدای انتخابات افزود:  اراده جدی برای رفع آسیب های نظام اداری ندیدیم ؟ باید با اراده جدی برای آسیب زدایی از نظام اداری و فساد اداری کشور پیشگام شد .

رئیسی با اشاره به وضع معیشتی فرهنگیان گفت: معلمان که شغل انبیا دارند باید در اولیات زندگی مشکل داشته باشند؟ از یک طرف منتظر وام باشند از ظرف دیگر در یک موسسه مالی اتفاقی بیافتد که بسیار ناراحت کننده است و معلم و فرهنگی ما در شرایطی باشند که نمی دانند اعتراض کنند، ناراحت باشند، دلهره داشته باشند! ، ما با شناختی که از آسیب ها و فسادهای موجود داریم قطعا میگوییم قابل حل است.

 او تصریح کرد: چرا معلمان ما از طرفی معطل وام باشند و ازطرف دیگر در موسسه‌ای به نام همان‌ها اتفاقات ناگواری رخ دهد؟ با شناختی که به لایه‌های کشور داریم حتماً این وضعیت به نفع مردم قابل‌تغییر است.

او افزود: دولت موظف است حداقل یک‌ میلیون مسکن بسازد؛ برخی تردید می‌کنند و می‌گویند مگر ممکن است درحالی‌که این قانون است و هر دولتی سرکار بیاید موظف است یک میلیون شغل و مسکن ایجاد کند.
رئیسی گفت: مسکن‌سازی اقتصاد کشور را فعال می‌کند؛ همه کارشناسان معتقدند که فعال شدن کار ساختمان توانسته بسیاری از شغل‌ها را فعال کند؛ اعتبار آن نیز قابل تأمین است و پیش‌بینی شده است؛برنامه ما پشتوانه علمی و پژوهشی دارد.
او ادامه داد: امروز 11 میلیون جوان آماده ازدواج داریم که دغدغه شغل و مسکن دارند؛ فاصله طبقاتی با شروع یارانه‌ها کم شد؛ آیا این زیبنده است که یکی در کشور شکمش گرسنه باشد و دیگری سیر؟
رئیسی گفت: اگر یارانه دهک‌های پایین را تا مرز حداقل 150 هزار تومان ببریم و از طرف دیگر اشرافی‌گری و نجومی بگیرها را کنترل کرد، این فاصله کم می‌شود.
او گفت:«ظرفیت پتروشیمی ما تا 10 برابر قابل‌افزایش است.»

رئیسی افزود:«آقایان می‌گویند ما درآمد مالیاتی را افزایش دادیم ولی این مالیات را از کسی می‌گیرید که همیشه مالیات داده است؛ فرار مالیاتی 100 برابر چیزی است که هم‌اکنون دولت درآمد دارد.»

 رئیسی در اجتماع عظیم مردم تهران ادامه داد:  خدا می داند هیچ جا برای من در این عالم از منصب خدمتگزاری امام رضا (ع) و جاروکشی آستان ایشان بالاتر نیست اما ما نمی خواهیم دیگر خجالت یک سرپرست خانواده و خجالت عزیر جوان مدرک به دست ببینیم و این شرایط را به نام انقلاب اسلامی تغییر خواهیم داد .


آخرين اخبار

RSS